Plastry drewniane jako atrakcyjna ozdoba wnętrz

Drewno i ozdoby z niego wykonane od zawsze cieszą się dużą popularnością. Kojarzą się z naturą i spokojem. Nic zatem dziwnego, że asortyment wielu sklepów z wyposażeniem dla domu obfituje w elementy wykonane z drewna. Czym jednak są tytułowe drewniane plastry i jakie mogą mieć zastosowanie? O tym poniżej.

Dlaczego plastry drewniane zyskują na popularności?

Jedną z przyczyn może być chęć otaczania się przedmiotami, które z jednej strony są starannie wykonane, a z drugiej są naturalne. Drewniane plastry są takimi właśnie delikatnymi leśnymi akcentami, które możemy mieć na co dzień w domu. Szczególnie kobiety, które na co dzień bardzo dbają o to co znajduje się w ich domach docenią plastry za ich wszechstronne zastosowanie.

Plaster drewna doskonale sprawdzi się w postaci dekoracji wnętrza lub stołu podczas przyjęcia

Drewniane krążki mogą z powodzeniem posłużyć za naturalne podstawki pod kubki, wazony, świece czy ozdoby wiszące na ścianach to jedno z zastosowań plastrów. Osoby lubiące styl skandynawski oparty na minimalizmie dostrzegą ich walory estetyczne pozostając przy tym bardzo eco. Choć może to zaskoczyć niektórych nasze plastry drewniane wykorzystywane są z powodzeniem zarówno przez projektantów wnętrz (home decor), w branży florystycznej, jak również jako dekoracja ślubna w nurcie boho. Wiele zależy tak naprawdę od wyobraźni i inwencji ich nabywcy.

Drewniane plastry można ozdabiać techniką serwetkową, wypalać itd.

Uniwersalność materiału, którym jest drewno sprawia, że posiadane plastry można m.in. malować, stemplować, robić na nich napisy czy wypalać grafiki. Mając czas i wystarczającą ilość miejsca możemy pokusić się o stworzenie dekoracji polegając na wyklejeniu jednej ze ścian pokoju lub jej fragmentu kilkudziesięcioma krążkami w tym samym a nawet różnym rozmiarze. Pozwoli to uzyskać ciekawy efekt i z pewnością zwróci uwagę odwiedzających. Jedyne, o co musimy zadbać to odpowiednio dobrany klej, wcześniejsze oczyszczenie ściany i trochę cierpliwości. W nagrodę otrzymany coś, czego nie spotkamy w żadnych sklepie z gotowymi elementami wyposażenia wnętrz. I to kolejne „za” posiadaniem w domu elementów z drewnianych krążków.

Jak dbać o nasze krążki drewniane?

Drewno jest materiałem, który wymaga odrobiny uwagi, aby oddać swoje walory. Bez względu na to, czy decydujemy się na plastry z brzozy, dębu czy innego gatunki drewna musimy mieć świadomość, że wilgoć nie służy naszym plastrom. Dlatego pierwszą czynnością, jaką musimy zrobić w przypadku nabycia świeżo przyciętych plastrów powinno być ich wysuszenie. Następnie warto je zabezpieczyć jednym z preparatów do drewna. Może to być lakier, olej lub emulsja do drewna, która pozwoli mu nadać pożądany kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.