Pojemniki szklane – praktyczne i dekoracyjne

O przechowywaniu produktów i rzeczy myślimy zazwyczaj w dwóch perspektywach. Pierwsza to higiena i utrzymanie świeżości, a druga – estetyka. Dbamy o te sfery zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Pojemniki szklane wygrywają na tych polach z innymi – papierowymi, plastikowymi czy metalowymi.

Łatwo je umyć, można to robić nawet w wysokiej temperaturze, nie pachną i nie przekazują zapachu zawartości, a w szkle nawet najzwyklejszy makaron wygląda elegancko.

Żywność i przyprawy w szklanych zamykanych pojemnikach

Aby docenić szklane zamykane pojemniki wystarczy wyobrazić sobie stojące na kuchennym blacie torebki z kaszą, makaronem i kawą, a potem zastąpić je trzema nowoczesnymi lśniącymi słojami. I już widać efekt. Nadają się do każdego sypkiego produktu: mąki, płatków zbożowych, grochu, fasoli i wszystkich innych ziaren lub orzechów. Jeśli zaopatrzysz się w kilka takich samych szklanych pojemników z wieczkami, produkty będą wyglądały na blacie jak dekoracja. Jak nie masz zwyczaju przechowywać nawet najbardziej podręcznych i często używanych składników do gotowania na wierzchu, to takie naczynia sprawdzą się także w szufladzie lub na półkach. Dzięki nim łatwiej utrzymasz porządek i rzadziej będziesz wmiatać z szafek mieszankę wszystkiego, co się wysypuje z firmowych opakowań. Mniejsze pojemniki są świetne na przyprawy. Również mogą być ozdobą, jednak przede wszystkich pomagają utrzymać świeżość i izolują zapachy, a w przypadku przypraw ma to znaczenie.

Szklane pojemniki jako detale aranżacji

Szklane pojemniki można wykorzystać do zrobienia prostej dekoracji. Wypełnione na przykład kawą ziarnistą, słodyczami lub orzechami będą ozdobą kuchennego blatu i zachętą do zrelaksowania się przy czymś smacznym. W większym słoju można umieścić kompozycję świąteczną – świerkowe gałązki z detalami bożonarodzeniowymi lub wielkonocne pisanki poprzetykane bukszpanem. Wystarczy taki słój postawić na blacie lub stoliku, aby zmienić nastrój pomieszczenia. Kilka mini lampek LED poprawi efekt. Tego rodzaju proste pomysły sprawdzą się także w łazience, która często traktowana jest jako miejsce relaksu i urządzana ze smakiem. Poza tym w zamykanym pojemniku szklanym warto przechowywać drobne produkty higieniczne, jak płatki kosmetyczne lub kule kąpielowe. Będą dzięki temu ochronione przed wilgocią i łatwo będzie je uporządkować.

Aby wykorzystać pojemniki szklane jako detale dekoracyjne, najlepiej przemyśleć swoje potrzeby i zwyczaje i kupić odpowiednią liczbę takich samych pojemników lub słoi. Dobrze wyglądają dwa lub trzy identyczne, ale z różną zawartością, miło też mieć zapas, jeśli przyjdzie do głowy kolejny pomysł lub pojawi się nowa potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.