Kraków – lokale komercyjne

Artykuł partnera.

Kiedy chcemy zainwestować w nieruchomości, często stawiamy na kupno mieszkań. Jednak warto wiedzieć, że bardzo dobrą inwestycją, w której można ulokować swój kapitał, jest zakup lokalu komercyjnego. Warto zastanowić się nad tym, czy nie będzie to dla nas lepsze rozwiązanie. Lokale takie są zazwyczaj pożądane na rynku i wynajmowane przez innych przedsiębiorców długoterminowo, co może być w kontekście zwrotu inwestycji bardzo opłacalne. Oczywiście należy się zastanowić nad tym, jakie lokale wybrać i co wziąć pod uwagę.

Inwestycja w Krakowie

Kraków to miasto tętniące życiem, w którym bezrobocie jest niskie, branże się doskonale rozwijają, więc wydaje się to idealne miejsce na to, by zainwestować w lokale komercyjne. Możliwa jest właściwie każda lokalizacja, ponieważ dostępne są miejsca w centrum – tutaj na przykład doskonałym przykładem jest Fabryczna Office Park – ale też na obrzeżach, co wcale nie jest złym wyborem. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy Kraków to dobry wybór – trudno o lepszy!

Co wziąć pod uwagę, wybierając lokal komercyjny

Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, inwestując w lokal komercyjny? Podpowiadamy poniżej!

Lokalizacja

Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii, zarówno w przypadku kupna mieszkania, jak i lokalu komercyjnego, jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Może się wydawać, że dla lokalu rzeczywiście najlepiej będzie, jeśli będzie się on znajdował w centrum – miejscu doskonale skomunikowanym, gdzie wiele się dzieje i wszędzie jest blisko. Jednakże warto wiedzieć, że nie jest to konieczność i nie ma problemu w tym, by firma miała siedzibę na obrzeżach – szczególnie kiedy ceni sobie ciszę i spokój. To ważne na przykład w przypadku takich działalności, w których prowadzonych jest dużo warsztatów itd. Warto sprawdzić okolicę, zobaczyć, co znajduje się obok tego miejsca, jak jest skomunikowane itd.

Wygląd

Oczywiście bardzo dobrze byłoby, gdyby miejsce było estetyczne, jednakże jeśli lokalizacja jest doskonała, pasuje nam powierzchnia, okolica, warto zastanowić się, czy nie możemy zainwestować jeszcze w zmianę wykończenia i zmienić tę estetykę. Jest to element, który zawsze można do siebie dostosować i nie warto, by przekreślał dobre lokale.

Wielkość

Oczywiście bardzo istotna jest powierzchnia lokalu. Musimy zastanowić się, dla kogo ma być to miejsce – dla jednoosobowej działalności czy dla większej firmy? Czy będą potrzebne sale konferencyjne, czy tylko biura? Jaki rozkład pomieszczeń będzie najlepszy? Musimy patrzeć pod kątem naszej działalności lub – jeśli zdecydujemy się na wynajem – potencjalnych klientów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.