Planujesz budowę domu – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA

Zanim przystąpimy do budowy domu, powinniśmy zadbać o poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie. Pozwoli nam to łatwiej wybrać idealną działkę i projekt domu oraz przeprowadzić newralgiczne prace na terenie inwestycji. Szukamy rzetelnego źródła porad budowlanych, które będzie cennym wsparciem na wszystkich etapach przedsięwzięcia? Przeczytajmy bloga budowlanego MURATORA! Co w nim znajdziemy?

 

Zakup działki z MURATOREM

Jeżeli chcemy zrealizować wybrany projekt domu, niezbędna do tego będzie odpowiednia działka. Pewna część inwestorów zapewne otrzyma ją w spadku czy darowiźnie; większość jednak musi przygotować się na konieczność zakupu nieruchomości gruntowej. Przeglądając dostępne oferty, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, zapoznajmy się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli natomiast gmina go nie uchwaliła, wystąpmy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Z dokumentów tych dowiemy się, jakie kryteria powinien spełniać nasz nowo powstający budynek (m.in. jaka będzie jego dopuszczalna szerokość i wysokość, ilość kondygnacji czy geometria dachu). Należy też sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości, w której przeczytamy o przeznaczeniu terenu, jego właścicielach czy ewentualnych obciążeniach. Nie bez znaczenia dla kupującego będzie również ewidencja gruntów i budynków czy sama wielkość działki, bezpośrednio determinująca możliwe wymiary domu. Co dokładnie powinniśmy skontrolować przez podpisaniem aktu notarialnego – dowiemy się na blogu MURATORA.

Wybór projektu domu z MURATOREM

Bez względu na to, czy już posiadamy teren pod budowę, czy dopiero planujemy zakup działki – już teraz możemy zacząć przeglądać gotowe propozycje ze strony https://projekty.muratordom.pl. Czekają tam na nas zróżnicowane koncepcje, które możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb oraz wymogów lokalnych przepisów. W celu wyboru idealnego rozwiązania musimy przemyśleć, jaki metraż i ilość kondygnacji najlepiej spełnią nasze wymogi. W poradniku MURATORA przeczytamy o najważniejszych zaletach obiektów parterowych czy z poddaszem użytkowym, co ułatwi nam podjęcie właściwej decyzji. Dowiemy się z niego, czy warto postawić na projekty domów z garażem lub energooszczędnych, a także co zrobić, aby zrealizować inwestycję bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Prace budowlane z MURATOREM

Planując przedsięwzięcie budowlane, powinniśmy zyskać nową wiedzę dotyczącą nie tylko samych formalności. Cennym wsparciem dla każdego inwestora będzie również poradnik omawiający prace prowadzone podczas wznoszenia i wykańczania obiektu mieszkalnego. Na blogu budowlanym MURATORA znajdziemy informacje, jakie fundamenty, dach czy typ wykończenia elewacji warto wybrać. Przeczytamy tu, na czym polegają poszczególne etapy budowy oraz czy warto zainstalować w swoim domu pompę ciepła. W poradniku nie brakuje także wskazówek, jak nadzorować prace oraz zabezpieczyć budowę na czas zimy, aby uniknąć nieprzewidzianych kosztów i ewentualnych nieprawidłowości podczas realizacji kolejnych etapów robót.

Budowa domu przed nami? Skorzystajmy z profesjonalnych porad MURATORA! Na jego blogu znajdziemy rzetelne informacje związane z wyborem działki i projektu domu, a także realizacją kluczowych prac. Dzięki nim łatwiej zaplanujemy przebieg całej inwestycji oraz dopilnujemy zatrudnionych ekip, minimalizując ryzyko kosztownych błędów. Wszystko to sprawi, że całe przedsięwzięcie stanie się dla nas znacznie bardziej zrozumiałe, a dokonywane przez nas decyzje będą źródłem radości i satysfakcji – z każdym dniem zbliżając nas do wymarzonej przeprowadzki.

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.