Wiaty rowerowe

Wiaty rowerowe to coraz częściej pojawiające się elementy miejskiej architektury, przygotowywane z myślą o miłośnikach jednośladów. Jak wybrać dobrej jakości wiaty rowerowe i na co zwrócić uwagę szukając odpowiednich rozwiązań?

Turystyka rowerowa – zmieniające się potrzeby mieszkańców

Turystyka rowerowa z roku na rok zyskuje na popularności. Co więcej, wiele osób również na co dzień przesiada się z samochodu na rower, chcąc nie tylko doskonale zadbać o swoją kondycję, ale i zaoszczędzić sporo czasu. Trendy te wymagają wdrożenia odpowiednich do potrzeb mieszkańców rozwiązań, ułatwiających korzystanie z rowerów. Świetnym rozwiązaniem są specjalne stojaki, do których można wygodnie przypiąć rower. Na co dzień sprawdzą się rewelacyjnie, jednak gdy pada, pozostawienie roweru na deszczu nie jest dobre. Co wtedy?

Wiaty rowerowe i ich rodzaje

Alternatywą dla tradycyjnych stojaków są nowoczesne wiaty rowerowe. Swoim wyglądem przypominać mogą klasyczne wiaty przystankowe. Różnica między nimi jest taka, że zamiast ławki są stojaki rowerowe. Wiaty, czyli specjalne zadaszenia skutecznie chronią rowery przed wpływem czynników atmosferycznych.

W praktyce wyróżnić można kilka wariantów wiat, różniących się między sobą konstrukcją, wielkością i sposobem osłonięcia. Najprostsze rozwiązania wykonane są na odpowiednio przygotowanych profilach, zabudowane poliwęglanem komorowym lub szkłem hartowanym. Niektóre modele są dodatkowo modyfikowane. Świetnie wyglądają modele z bocznymi ścianami wykonanymi z desek pomalowanych lakierobejcą. W miastach, które stawiają na nowoczesny i bardzo estetyczny design świetnie sprawdzą się metalowe panele z blachy ocynkowanej.

Zalety wiat rowerowych

Wiaty rowerowe od Omega Partner to solidne i wytrzymałe konstrukcje, dzięki czemu z całą pewnością będą służyły przez długi czas. Wykonane z najwyższej klasy materiałów zapewniają bezpieczeństwo nie tylko zaparkowanym rowerom, ale i osobom korzystającym z możliwości pozostawienia roweru. Wykonane z dbałością o szczegóły wyglądają naprawdę estetycznie, dzięki czemu sprawdzą się w każdej miejskiej przestrzeni.

Jednak największym atutem jest to, że ogólnodostępne wiaty umożliwiają pozostawienie roweru i jego przypięcie do specjalnie wykonanych podpór. To idealne rozwiązanie dla osób, którym na sercu leży ekologia i decydują się na zamianę samochodu na rower.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.