Projekty i budowa rezydencji

Artykuł partnera.

Rezydencja to duży, doskonale wyposażony, luksusowy budynek. Jej mieszkańcy żywią wysokie oczekiwania. Ich spełnienie zależy od jakości projektu oraz budowy rezydencji.

Słowo „rezydencja” kojarzy się z luksusem – jak najbardziej słusznie. Jest to bowiem ekskluzywny dom mieszkalny, najczęściej jednorodzinny bądź wielopokoleniowy, o większej powierzchni użytkowej niż w typowym domu rodzinnym. W rezydencji stworzyć można dodatkowe pomieszczenia, które zadbają o wyższy komfort domowników, np.: bibliotekę, pokój kąpielowy i saunę, oranżerię, pokój telewizyjny i rekreacyjny, piwniczkę na wino czy jakiekolwiek inne. Niezbędnym elementem tego typu inwestycji jest garaż, a często występującym – basen.

Współczesne rezydencje są nie tylko luksusowe, ale też funkcjonalne. Budynek oczywiście musi być dostosowany do obowiązujących norm i wymogów. Zgodnie z aktualnymi trendami, nowo budowane rezydencje coraz częściej są energooszczędne lub pasywne, stosuje się w nich nowoczesne systemy grzewcze, rekuperację, a także fotowoltaikę i inne systemy oferujące energię z odnawialnych źródeł.

To, czy rezydencja spełni wysokie wymagania mieszkańców, zależy od jakości projektu i budowy.

Projekt – gotowy czy indywidualny?

Zaznaczyć trzeba, że wybór konkretnego projektu zależy od działki budowlanej, jej położenia i kształtu. To właśnie warunki decydują, jaką rezydencję da się na niej postawić, a to wpływa na projekt.

Projekty rezydencji dzielą się na dwa główne rodzaje: gotowe oraz indywidualne. Indywidualny powstaje według oczekiwań i wytycznych klienta, jest od początku do końca oryginalny. Jest to świetna opcja dla osób mających skonkretyzowane wymagania odnośnie ostatecznego kształtu rezydencji, a także dla posiadaczy nieustawnych działek budowlanych, na których wzniesienie budynku według gotowego planu byłoby niemożliwe lub zbyt skomplikowane, a przez to kosztowe. Naturalnie, projekt indywidualny jest rozwiązaniem droższym, ale dzięki niemu nasza rezydencja będzie miała niepowtarzalny charakter.

Projekt gotowy jest o tańszy, ale z góry określony. Oczywiście, na życzenie klienta można wprowadzić jego modyfikacje, nadające rys niepowtarzalności jednakże muszą się one mieścić w pewnych granicach, a poza tym, każda taka zmiana kosztuje. Jeżeli ich łączne koszta są wysokie, znacznie korzystniej jest zdecydować się na projekt indywidualny.

Firma New-House na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty zamieszcza projekty rezydencji przygotowane przez biura projektowe, z którymi współpracuje.

Budowa rezydencji – krok po kroku

Mając działkę i wybrany projekt rezydencji, możemy przystąpić do budowy.

Przed jej rozpoczęciem trzeba jeszcze pozałatwiać formalności związane z podłączeniem mediów oraz sporządzeniem mapy do celów projektowych. Gotowy projekt musi przejść adaptację, czyli dostosowanie go do warunków działki budowlanej. Na tym etapie można jeszcze wprowadzać do niego modyfikacje.

Właściwe prace rozpoczynają się od przygotowania działki, jej ogrodzenia, oznaczenia oraz wyrównania terenu. Następnym etapem budowa fundamentów i pokrycia ich wylewką. Potem wznosi ściany i stropy, a także konstruuje dach. W dalszej kolejności następuje montaż okien i drzwi, jak również wszelkich instalacji. Po wykonaniu tych prac budynek jest wykańczany od wewnątrz i zewnątrz, przygotowywany do zamieszkania.

Cały proces kończy formalne zamknięcie budowy.

Firma New-House prowadzi kompleksowe prace przy budowie rezydencji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/rezydencje#budowa-rezydencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.