Jak wybrać odpowiednią pergolę tarasową?

Artykuł partnera.

Aby ciepłe i słoneczne dni nie były męczące, opłaca się na swoim tarasie zamontować pergolę. To ogrodowa budowla, a jej celem jest zacienienie miejsca wypoczynkowego. Taki patent jest nowoczesny i sprawia, że otoczenie wygląda zupełnie inaczej. Zyskuje się dzięki temu dodatkową strefę przypominającą odrębne pomieszczenie. Daje to komfort przebywania na świeżym powietrzu, ale w przestrzeni, która jest zadaszona. Mieszkając w domu lub bloku, warto pomyśleć o zamontowaniu takiej konstrukcji jak pergole tarasowe. Wrocław jako duże miasto oferuje nam wiele takich propozycji. Zobaczmy, jakie rozwiązania są najciekawsze.

Pergole tarasowe (Wrocław)

Rozgrzany balkon, gorące płytki, brak cienia, nieestetycznie przygotowany obszar to podstawowe kwestie przychodzące do głowy, kiedy myślimy o letniej przestrzeni do relaksu na dworze. Duże miasto jest siedliskiem takich problemów, ale da się je rozwiązać. Złotym środkiem mogą być pergole tarasowe. Wrocław daje nam bogaty wybór w poszukiwaniach, gdyż można tu zobaczyć wiele świetnych realizacji miejsc rekreacyjnych chroniących przed słońcem.

Pergola lamelowa

To aluminiowe zadaszenie z elementami stali nierdzewnej, posiadające obracające się części – tzw. lamele. Jest zautomatyzowane i jako użytkownicy sami dostosowujemy ułożenie tych paneli do panujących warunków atmosferycznych. To od nas zależy, ile oraz pod jakim kątem będzie wpadać słońce na taras. Konstruktorzy pomyśleli również o systemach, które mają za zadanie odprowadzać wodę, działać przeciwsłonecznie i przeciwdeszczowo. Jest także możliwość wprowadzenia automatyki pogodowej, lamp LED czy nawet osłon bocznych.

Pergola segmentowa

Ten rodzaj pergoli składa się w znaczącej części z materiału. Dach jest podzielony na aluminiowe segmenty, które są sterowane elektrycznie. Wprowadzone zostały systemy: przeciwdeszczowy, przeciwsłoneczny, a także pomyślano o odprowadzaniu wody. Konstrukcja jest wykonana ze stali nierdzewnej i aluminium. Istnieje możliwość zastosowania automatyki pogodowej. Taką budowlę można wkomponować przy ścianie lub jako wolnostojącą instalację. Dodatkowo warto dołączyć do całości osłony boczne i lampy LED – wówczas uzyskamy jeszcze lepszy efekt.

Pergola lekka rzymska

To forma architektury ogrodowej, kojarząca się z kulturą śródziemnomorską. Wygląda bardzo nowocześnie. Można ją zobaczyć jako wolnostojący element ogrodu lub jako przyścienną formację. To taki układ segmentów, które są zsuwane i sterowane manualnie, o wysięgu do 460 cm. Materiał w zwinięciu jest chroniony przez daszek.

Która pergola tarasowa będzie najlepszym wyborem?

Aby zdecydować się na najlepszy rodzaj pergoli, należy przemyśleć różne aspekty, m.in. lokalizację, nasłonecznienie, wiatr, materiał, kolor, konstrukcję, design, potrzeby użytkowników i najważniejszy cel zainstalowania takiej altany. Mając odpowiedzi na te pytania, łatwiej podjąć decyzję. Odpoczynek na świeżym powietrzu jest ważnym elementem naszego dnia, warto wziąć to pod uwagę, kiedy planujemy kupić pergole tarasowe. Wrocław jest miejscem, gdzie już wiele takich realizacji jest, dobrze się zainspirować, by do swojej przestrzeni znaleźć idealne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.